امتیاز دهید post
تمیز کردن کفپوش چوبی به مانند تمیز کردن سطح روی فرش و موکت نیست و بایستی برای تمیز کردن آن احتیاط های لازم را به عمل آورد تا بدین ترتیب روی سطح آن هیچ گونه خش و آسیبی وارد نشود. برای این منظور بهترین جاروبرقی ها را جاروبرقی تشکیل می دهد که لوله چرخشی نداشته باشد و از مکش خوبی برخوردار بوده باشد و سر آن نرم باشد.
بهترین جارو برقی برای کفپوش چوبی
بهترین جاروبرقی ها برای کفپوش چوبی چیست؟

بهترین جاروبرقی ها برای کفپوش چوبی چیست؟

Author abakar

Author abakar

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
جاروبرقی های کفپوش چوبی

بهره مندی از وجود جاروبرقی به عنوان یکی از راه های پاکسازی

راه های زیادی برای پاکسازی و تمیز کردن منزل یا کف ساختمان های مختلف وجود دارد که بایستی بر حسب نوع ساختمان مورد نظر از روش های مختلفی در این راستا استفاده نمود تا بتوان انواع گرد و غبار و کثیفی ها را از میان برد و همیشه تمیز و مرتب شد. از جمله این راه ها می توان به موارد زیر اشاره داشت::

⦁ جاروبرقی
⦁ جارو دستی
⦁ تی در انواع مختلف آن
⦁ آب با مایع
⦁ مایع دستشویی مخصوص کفپوش پارکت چوبی یا لمینت
⦁ دستمال نانو به منظور خشک کردن سطح پارکت
⦁ استفاده از شوینده های مختلف
⦁ و…

راه های ممکن تمیزسازی کفپوش چوبی

راه های ممکن تمیزسازی کفپوش چوبی

هر یک از این وسایل به نوبه خود می توانند گرد و خاک ها و نیز انواع آشغال ها و کثیفی های ممکن را از سر راه بردارند و تمیزی را برای شما به ارمغان آورند. اما سوال اینجاست: در صورتی که از میان این وسایل مختلف شما جاروبرقی را خواستید برای تمیز کردن کفپوش چوبی انتخاب کنید؛ آیا هر جاروبرقی می تواند کفپوش چوبی را بدون وجود هیچ گونه آسیبی به کفپوش مورد نظر تمیز کند و به مانند جارو کردن موکت و فرش ها می توان جاروبرقی را یکی از بهترین گزینه های پیش رو برای تمیز کردن منزل در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت ممکن به حساب آورد یا خیر؟ اصولا چه جارویی را می توان به عنوان بهترین جاروبرقی برای کفپوش چوبی در نظر گرفت و سایر جاروبرقی های دیگر چه معایبی دارند که نمی توان از آن ها استفاده کرد؟

استفاده از جاروبرقی برای تمیزسازی کفپوش چوبی

راه های ممکن تمیزسازی کفپوش چوبی

باید و نبایدهایی در خصوص جاروبرقی مناسب کفپوش چوبی

در خصوص استفاده از جاروبرقی مناسب برای کفپوش چوبی باید یک سری نکات و عوامل را به خاطر داشته باشید. از جمله این عوامل می توان به این مسئله اشاره داشت که شما می بایست حتما از جاروبرقی مناسبی در این راستا استفاده کنید که برس آن به صورت چرخشی نباشد و یا به طور کلی از هیچ گونه برسی استفاده نشود. چرا که در این صورت ممکن است روی سطح پارکت چوبی شما را دچار آسیب کند و خش هایی را روی آن ایجاد کند. به همین جهت است که بهتر است از همان لوله خرطومی جاروبرقی با سری نرم در جهت زدودن انواع گرد و غبار روی پارکت ها استفاده به عمل آورید تا هیچ گونه آسیبی به پارکت های چوبی شما وارد نشود. نکته دیگری که در این راستا بایستی بدان توجه نمود و ذکر آن در اینجا خالی از لطف نیست؛ این است که پیش از شستشوی پارکت شما باید تمامی ذرات گرد و غبار را از سطح پارکت چوبی خود ابتدای امر تمیز کرده باشید و سپس به تمیزسازی کلی آن روی آورید. چرا که در صورت عدم توجه به این مسئله ممکن است ذرات گرد و غبار سخت هم به نوبه خود سبب خش دار شدن سطح پارکت به هنگام شستشوی آن شوند که آسیب ها و هزینه هایی را برای شما در پی خواهد داشت.

بهترین جاروبرقی ها برای کفپوش چوبی

بهترین جاروبرقی ها برای کفپوش چوبی

بهترین جاروبرقی ها برای کفپوش چوبی چیست؟

به طور کلی جاروبرقی می تواند یکی از راهکارهای تمیزسازی کفپوش چوبی باشد و تا حد بسیار زیادی جرم و کثیفی های روی آن را و لای درزهای بین تایل های کفپوش را می تواند تمیز کند. اما بهترین جاروبرقی برای تمیزسازی کفپوش چوبی، جاروبرقی پارکت می باشد که از قدرت مکش بالایی برخوردار بوده و هیچ گونه آسیب و خراشی را روی سطح آن ایجاد نمی کند. بنابراین بهترین جاروبرقی به منظور تمیز سازی کفپوش چوبی، کشیدن جاروبرقی با برس نرم می باشد و یا استفاده از لوله خرطومی با سر نرم که آسیبی را در کل برای کفپوش چوبی شما به وجود نیاورد. با توجه به این مسئله که قیمت و هزینه نصب کفپوش های چوبی معمولا بالا می باشد؛ می بایست برای تمیز کردن آن ها و زدودن هر گونه گرد و غبار و جرم و کثیفی روی سطح آن ها از بهترین جاروبرقی هایی استفاده شود که ضمن عدم آسیب زدن به آن ها به بهترین نحو ممکن بتواند تمامی کثیفی های ممکن را از بین برده و سطح روی آن ها را به طور کامل برای شما تمیز و مرتب سازند. با استفاده از جاروبرقی با این شرایط روی سطح پارکت یا کفپوش های چوبی سبب می شود تا تمامی خرده های غذا و آشغال ها و گرد و غبار های روی آن به طور کامل تمیز می شود و هر گونه کثیفی به طور کامل از بین می روند. البته نباید این مسئله را نیز فراموش کرد که به غیر از جاروبرقی، روش های دیگر بسیار زیادی هم وجود دارند که شما می توانید با استفاده از هر یک از آن روش ها، کفپوش چوبی خود را تمیز و به طور کامل از هر گونه کثیفی و جرمی تمیز و مرتب کنید. ولی در صورتی که برای این منظور از جاروبرقی استفاده می کنید؛ بهتر است تمامی این نکات را در نظر داشته باشید تا مشکلی برای کفپوش های چوبی شما به وجود نیاید و با فراغ بال از وجود آن استفاده به عمل آورید.

هر جاروبرقی می تواند کف های چوبی سخت را تمیز کند – این ساده ترین کار ممکن برای یک جارو برقی است. برای بیرون آوردن گرد و غبار ، مو ، خرده ریزها یا هر چیز دیگری از کف چوب ، کاشی یا ورقه ورقه خود به چیز خاصی نیاز ندارید. در حالت ایده آل ، شما مدلی می خواهید که به شما اجازه دهد رول برس چرخان را خاموش کنید یا دارای سر بدون رول برس باشد ، تا از پراکندگی بقایا یا آسیب رسیدن به کف چوبی حساس جلوگیری شود.

 

 

Shark Navigator Lift-Away NV352

[جارو برقی مدل Shark Navigator Lift-Away NV352]

4.6/5

جارو برقی مورد علاقه ما – برای هر هدفی – Shark Navigator Lift-Away NV352 است ، یک جاروبرقی  بادوام ،با قیمت مناسب ، که در هر سطحی عالی عمل می کند. در آزمایشات ما ، SHARK در کف چوب سخت ، به علاوه فرش  بسیار خوب عمل کرد. حتی اگر خانه فعلی شما فرش نداشته باشد ، ممکن است در آینده از فرش استفاده کنید ، بنابراین تهیه چنین چیزی مانند SHARk منطقی است زیرا از پس انواع مختلف سطوح برمی آید.

جاروبرقی مایلی کلاسیک C1 رنگ خاکستری

[جارو برقی مدل Miele Classic C1 Pure Suction ]

< تخفیف 20 درصدی >

5/5

اگر قصد تمیز کردن فرش ها را ندارید ، می توانید این جارو برقی را برای تمیز کردن کف های برهنه بخرید. این مدل ها “فقط مکش” و بدون رول قلم مو هستند. حتی ارزان ترین مدل ها مانند( جاروشارژی اپکس مدل AVC-900 ) نیز خوب کار می کنند.

یکی از مواردی که ما واقعاً به آن علاقه داریم ، مکش خالص Miele Classic C1 است.بر اساس گفته های خریداران جاروبرقی Miele برای چندین دهه دوام داشته و تقریباً از هر جارو برقی دیگر آرامتر کار می کنند و دارای فیلتراسیون عالی است.

مکشِ(Classic C1 Pure Suction )ارزانترین کنیستر ( Miele ) است که می توانید خریداری کنید. این دارای یک سر تمیز کننده فقط مکنده (بدون رول برس) با موهای نرم در اطراف لبه های آن است که اجازه می دهد تا به آرامی از کف های برهنه سر بخورد. مکش قوی باعث می شود تا روی فرش هایی با تراکم کم نیز به خوبی کار کند.

مواردی درباره بهترین جارو برقی های کفپوش چوبی

باز هم ، یک جاروبرقی مناسب کف های چوبی سخت را به خوبی پاک می کند. اما چند ویژگی وجود دارد که باعث می شود مدل های خاصی حتی روی سطوح برهنه کار بهتری داشته باشند.

مهمترین ویژگی یا رول قلم مو است که می توانید آن را خاموش کنید یا سر تمیز کننده بدون رول برس. رول برس چرخان برای فرشها بسیار مناسب است ، زیرا تحریک مورد نیاز برای برداشتن خاک و بقایای دفن شده در الیاف فرش را ایجاد می کند. اما برای  کف های سخت می تواند بد باشد زیرا برس چرخان می تواند بجای برداشتن آن ، آوارها را پراکنده کند. و در موارد شدید ، برس خیلی خشن حتی می تواند انواع کف های حساس را خراشیده کند.

برخی از سرهای تمیزکننده همچنین دارای ویژگی های ظریفی هستند که به جمع آوری زباله های بزرگتر در جذب جارو کمک می کنند. این ها ممکن است شامل یک پیش بند کوچک (یا فلپ) در کناره ها یا نزدیک پشت سر باشند که موهای کناری و حتی گرد و غبار های ریز را جمع آوری می کند.

اگر به دنبال جاروبرقی هستید که هم روی فرش و هم روی کف بسیار خوب کار کند ، ممکن است یکی را بخواهید که به شما اجازه دهد ارتفاع سر تمیز کننده یا حداقل مکش را تنظیم کنید. به طور کلی ، کف های خالی بهتر است با هد تمیزکننده ای که پایین زمین می رود و به همان اندازه که مکش است مکش انجام دهد. اما اگر فرشهای طولانی تری دارید ، هنگامی که می توانید سر را به گونه ای تنظیم کنید که بالاتر از سطح زمین بنشیند و یا مکش جارو را کاهش دهید ، برای جلوگیری از خفه شدن یا گرفتگی دستگاه در الیاف فرش ، راحت تر است.

بهترین جارو برقی برای کفپوش چوبی یا هر کف دیگری : Shark Navigator Lift-Away NV352
vacuum lowres 08880552

[جارو برقی مدل Shark Navigator Lift-Away NV352]

جاروبرقی عمودی مورد علاقه ما برای مدت طولانی برای اکثر خانه ها به خوبی کار خواهد کرد ، با ویژگی های قابل تنظیمی که هم برای کفپوش های چوبی سخت و هم برای سایر کفپوش ها مناسب است.

4.6/5
Shark Navigator Lift-Away NV352

Shark Navigator Lift-Away NV352 به مدت هفت سال انتخاب بهترین ما بوده است و این یک جاروبرقی عالی برای کف چوب های سخت و فرش ها است. مکش قدرتمند آن به خوبی هر دو سطح را تمیز می کند و ویژگی های طراحی هوشمند به شما امکان می دهد عملکرد آن را روی هر یک بهینه کنید.

مهمترین ویژگی برای جاروبرقی کفپوش چوبی، رول چرخشی است که می توانید آن را خاموش کنید . در Navigator Lift-Away شما با یک فشردن آسان روی کلید برق واقع در پشت قوطی ، قلم مو را خاموش می کنید (و برای تمیز کردن فرش ها به همین راحتی آن را روشن می کنید).

تنظیم دکمه روشن و خاموش رول برس

با تغییر دکمه روشن / خاموش می توانید رول برس را خاموش یا روشن کنید.

در آزمایش هایی که مربوط به کفپوش چوبی ما انجام شد , هدایت کننده برای برداشتن موهای گربه, نخود خشک, قهوه خرد شده , کاغذ خرد شده, خاک اره و ماسه در چند پاس انجام شد. ما به ویژه تحت تاثیر این قرار گرفتیم که چگونه به سرعت و به طور کامل مو های گربه را از کفپوش برداشت.یکی از مزایای هدایت شارک , کنترل و مانور آن است. قیمت آن از چند هزار پوند دیگر سبکتر است.(وزن شارک 7 کیلوگرم است).

عملکرد مکش کناری شارک (یعنی توانایی آن برای جمع آوری بقایای سمت چپ و راست کفپوش چوبی و سُر) نیز برجسته است: تقریباً تمامی عدس و مو های گربه ای را که در گوشه ای پخش کردیم و در روی تخته های چوبی زمین قرار داشت ،به خوبی برداشت. ، حتی از برخی جارو های سطح بالا که در این زمینه آزمایش شده اند ، بهتر عمل می کند.

Navigator Lift-Away به راحتی تنظیم می شود تا بتواند سطوح مختلفی از کف های خالی گرفته تا فرش های با تراکم متوسط را در خود جای دهد.  سوپاپ آزاد کننده را روی شلنگ باز کنید و مکش را به اندازه کافی پایین بیاورید تا جاروبرقی بتواند بدون خفه شدن در الیاف فرش روان جرکت کند . شیر را ببندید و روی سطوح سخت مکش کاملی خواهید داشت.

در پایان ، Navigator Lift-Away دارای پنج سال گارانتی چشمگیر و درای ساخت با دوامی است. اکثر جاروبرقی ها با این قیمت فقط یک یا دو سال ضمانت دارند. بخش خدمات مشتری Shark نیز همبشه پاسخگو است. و همچنین دارای فیلترهای قابل شستشو در طول زندگی است که در طولانی مدت صرفه جویی زیادی در هزینه ها را به همراه دارد.

دو نقطه ضعف جزئی برایShark Navigator Lift-Away – و بسیاری دیگر از جاروبرقی های ایستاده – این است که گاهی اوقات ذرات بزرگتر را “برف روبی” می کند ، می توانید این مشکل را حل کنید به این صورت : دارای یک سویچینگ است که دریچه مکش را تنظیم می کند حال کافی است آن را به طوری که می خواهید تنظیم کنید .

یک شکایت رایجی که مشاهده کرده ایم از خریدارن این است که Shark  به دلیل باریک بودن سر تمیز کننده و بدنه سنگین ، اگر خیلی شلنگ را بپیچید به واژگونی تمایل پیدا می کند . بلند کردن مونتاژ اصلی و قرار دادن آن روی زمین می تواند ثبات و ایستادگی بیشتری به جاروبرقی بدهد .

 

انتخابی فراتر :Miele Classic C1 Pure Suction
vacuumcleaners lowres 000000

[جارو برقی مدل Miele Classic C1 Pure Suction ]

این جاروبرقی مناسب برای کف های چوبی سخت و فرش های با تراکم کم دارای ابزارهایی است که به خوبی کاره خود را  و یک دهه تمیزکاری عالی و بدون دردسر را برای یکی از دوستان من به وجود آورده  است.

5/5
جاروبرقی مایلی کلاسیک C1 رنگ خاکستری

مکش خالص Miele Classic C1 ابتدایی ترین و کمترین قیمت در میان جاروبرقی های Miele است.  اگرچه روی فرشهای ضخیم به خوبی کار نمی کند ، اما استفاده از آن در کف های سُر و بدون فرش فوق العاده موثر و راحت است.

سری C1 از همان پیشرانه قدرتمند شش سرعته ، 1200 واتی که در Mieles های جذاب (از جمله انتخاب پیشرفته ما برای فرش ها ،( Complete C3 Calima) و همان کیسه های مهارکننده گرد و غبار و فیلتر هوا استفاده می شود.

این مدل از ابزاری استفاده می کند که دارای موهایی است که می توانید آنها را ببندید و جمع کنید ، بنابراین در کف های سُر و بدون فرش  عالی و در فرش های تخت بافته و یا با پارچه های کم پشت نیز عالی خواهد بود.  این مدل جارو برقی Miele ، در زیر مبلمان و در گوشه ها به خوبی عمل می کند .

و نکات دیگر اینکه با مدل های مشابه ای که وجود دارند از نظر موتور و طراحی یکسانی برخوردار است .با توجه به صحبت ما با یکی از متخصصان صنعتی در مورد این جاروبرقی این مدل بهترین جاروبرقی ممکن است و واقعا سرمایه گذاری خوبی است زیرا تا 20 سال دیگر هم کارایی و طول عمر دارد .

Miele C1 نسبت به بسیاری از جاروبرقی ها با 57 تا 68 دسی بل (نسبت به تنظیمات برقی ای که دارد ) بسیار ساکت تر است – در مقایسه با 78 دسی بل در جاروبرقی مدل Shark ، بسیار آرام بر روی تمام کف پوش ها می غلتد.

این مدل Miele دارای یک کیسه است . در اکثر خانه ها کیسه های فیلتر ،ماه ها دوام می آورند و مقدار زیادی از بقایا را در خود ذخیره می کنند ( نشانگری روی این جاروبرقی هست که مقدار مواد جمع آوری شده را نمایش می دهد ).یک جعبه چهار تایی از این کیسه ها حدود 350 هزار تومان هزینه دارد و باید تا یک سال دوام بیاورد . 

C1 با گارانتی واقعا چشمگیری پوشش داده می شود .بدنه و موتور آن به مدت هفت سال  گارانتی دارد ! این یکی از طولانی ترین ضمانت ها در صنعت است .همچنین شرکت Miele دارای خدمات گسترده تری نسبت به سایر برند های ممتاز است. 

آنچه خواهید خواند

[digikala21609790049]