فکری و آموزشی

دریل اسباب بازی

دریل اسباب بازی (6 مدل شیک)

دریل اسباب بازی می تواند یکی از بهترین و آموزنده ترین اسباب بازی های موجود در بازار است. اگر می خواهید خلاقیت و ذهن کودک تقویت شود این (6 مدل شیک) را ببینید.

ادامه مطلب »
ربات های اسباب بازی

ربات های اسباب بازی

ربات های اسباب بازی فقط برای مهندسی نیستند. ربات های اسباب بازی باعث افزایش خلاقیت کودکان می شوند. اکثر ربات های اسباب بازی باید از

ادامه مطلب »
اسباب بازی فرفره های انفجاری

اسباب بازی فرفره های انفجاری

اسباب بازی فرفره های انفجاری یکی از پر فروش ترین و محبوب ترین اسباب بازی های اخیر بازار است. در این مقاله ما 6 مدل از بهترین فرفره ها را بررسی کرده ایم و برای خرید معرفی کرده ایم.

ادامه مطلب »
اسباب بازی تعادلی

اسباب بازی تعادلی

اسباب بازی تعادلی. یکی از مهم ترین مهارت های هر فرد که باید در کودکی به آن مسلط شود، تعادل است. تعادل به شما این

ادامه مطلب »
گوشی اسباب بازی

گوشی اسباب بازی

گوشی اسباب بازی | وقتی می خواهید فرزند خود را مشغول کنید اگر کارهای دیگری دارید. ممکن است تلفن های هوشمند راه حل مناسبی به

ادامه مطلب »
اسباب بازی آشپزی

اسباب بازی آشپزی

اسباب بازی آشپزی این امکان را به کودک شما می دهد تا با فضا آشپزخانه و لوازم پخت و پز بیش تر آشنا شود. این

ادامه مطلب »
اسباب بازی ماهیگیری آهنربایی

اسباب بازی ماهیگیری آهنربایی

اسباب بازی ماهیگیری آهنربایی یکی از جذاب ترین و پر طرفدار ترین اسباب بازی های روز دنیا است. زیرا این اسباب بازی علاوه بر ایجاد سرگرمی سالم و به دور از تکنولوژی می تواند باعث افزایش خلاقیت و هماهنگی بین چشم و دستان در کودکان باشد.

ادامه مطلب »
بهترین اسباب بازی های دخترانه اجاق گاز

اسباب بازی دخترانه اجاق گاز

اسباب بازی دخترانه اجاق گاز یکی دیگر از اسباب بازی های پر هیجان و مفید هستند که باعث می شوند کودکان بیش تر با فضای آشپزخانه و ابزار های آن آشنا شوند. این مدل اسباب بازی ها کودک مناسب برای تقویت و رشد مهارت های حرکتی دست و انگشتان کودک که بازی با آنها موجب افزایش خلاقیت در کودکان می شوند.
در ادامه بهترین اجاق گاز ( فر ) های اسباب بازی را معرفی کرده ایم.

ادامه مطلب »

اسباب بازی های فکری و آموزشی به کودک شما کمک می کنند تا خلاق تر و کنجکاو تر باشند. اسباب بازی های فکری و آموزشی برای هر رده سنی می تواند متفاوت باشد. و شما باید نسبت به شناختی که از فرزند خود دارید. یک اسباب بازی فکری و آموزشی خریداری انتخاب کنید.

اگر بخواهید مستقیماً از طریق فروشگاه های اینترنتی بزرگ به دنبال اسباب بازی خوب باشید. باید مدت زمان بسیاری را صرف جستجو بهترین محصول بکنید.

اسباب بازی فکری و آموزشی
اسباب بازی فکری و آموزشی

اما اباکار در کنار شماست و این روند جستجو را برای شما سهولت بخشیده است. کارشناسان ما در بخش تولید محتوا بهترین اسباب بازی ها را بر اساس تجربه خریداران، قیمت، کیفیت، محبوبیت و ارزش خرید معرفی می کنند.

با توجه به تعطیلی مدارس در سرتاسر جهان والدین باید در زمینه آموزش فرزندان خود خلاقانه تر عمل کنند. یکی از روش های جذاب کردن آموزش تهیه اسباب بازی فکری و آموزشی است.

از اسباب بازی آشپزخانه گرفته تا ربات های اسباب بازی قابل برنامه نویسی، همگی می توانند به رشد کودک شما کمک کنند.

بچه ها همیشه کنجکاو هستند که چیز های جدید را کشف کنند و بیاموزند. آنها به دنیای اطراف خود علاقه مند هستند.

والدین می توانند با خرید اسباب بازی های فکری و آموزشی به کودک کمک کنند تا رشد کنند و محیط اطراف خود را درک کنند.

 اسباب بازی فکری و آموزشی مدل جعبه ابزار
اسباب بازی فکری و آموزشی مدل جعبه ابزار

اسباب بازی های فکری و آموزشی به عنوان یک سرگرمی سالم و بی نظیر. به افزایش ضریب هوشی کودکان کمک می کنند.

این اسباب بازی ها مدل های متنوعی دارند. برخی از آنها اینکه چگونه چیز های مختلف ساخته شده اند را آموزش  می دهند.

والدین باید اسباب بازی های مناسب سن کودک خود انتخاب کنند. برای بچه کوچک اسباب بازی های رنگارنگ نظر آنها را جلب می کند.

در حالی که بچه های بزرگتر اسباب بازی های چوبی را دوست دارند. اسباب بازی های فکری و آموزشی فواید بی شماری دارند. و اصلی ترین آنها تقویت رشد کودکان است.

مزایای اسباب بازی های فکری و آموزشی

1- افزایش ضریب هوشی

اسباب بازی های آموزشی به گونه ای طراحی شده اند که باعث افزایش سواد کودکان ، هماهنگی چشم و دست ، حفظ ، مهارت های حرکتی و مهارت های شناسایی می شوند. کودکانی که به طور مناسب این مهارت ها را توسعه می دهند به احتمال زیاد ضریب هوشی آنها به تدریج افزایش می یابد. از آنجا که اسباب بازی های آموزشی سرگرم کننده و لذت بخش هستند ، بچه ها می توانند زمان کافی برای یادگیری دقیق و حفظ مهارت های عملی داشته باشند.

2- حواس آنها را تقویت می کنند

انواع مختلف اسباب بازی های آموزشی با توسعه حواس خاص مرتبط است. رایج ترین حواس که اسباب بازی های آموزشی به دنبال توسعه آن هستند شامل حس لامسه ، بینایی و شنوایی است. به عنوان مثال ، اسباب بازی های روشن با رنگ های مختلف حس بینایی را تقویت می کنند. از سوی دیگر ، حس شنوایی را می توان با اسباب بازی هایی که صداهای مختلف تولید می کنند تقویت کرد. همانطور که بچه ها با استفاده از اسباب بازی های آموزشی رشد می کنند ، صداها ، مواد و رنگ هایی وجود دارد که آنها را دوست خواهند داشت. به این ترتیب ، آنها می توانند احساس خود را در مورد تجربیات فردی بیان کنند. در نتیجه ، کودکان می توانند شخصیت توسعه یافته ای داشته باشند و مهارت های ارتباطی خود را تقویت کنند.

3- توسعه مهارت های حل مسئله

یکی از مهمترین اهمیت اسباب بازی های آموزشی ظرفیت آنها برای به چالش کشیدن ذهن کودک است. اسباب بازی هایی مانند پازل های چوبی کودکان را تشویق می کند تا با دنبال کردن مراحل گام به گام برای حل یک مشکل خاص فکر کنند. معماهای مختلف از نظر عارضه متفاوت هستند. هرچه یک معما پیچیده تر باشد ، انرژی ، توجه و تفکر بیشتری از کودکان لازم است.

برخی از اسباب بازی های آموزشی مانند بازی مارپیچ لیزری قادر می سازد تا مسائل ریاضی را حل کند. با یادگیری نحوه حل معماها و ارائه راه حل های ریاضی با استفاده از این اسباب بازی ها ، می توانند مسائل مربوط به زندگی واقعی را به طور کارآمدتری حل کنند. همانطور که آنها به روش های مختلف حل معما فکر می کنند ، ذهن آنها رشد می کند و با گذشت زمان ، مهارت های حل مسئله را نیز توسعه می دهند.

4- افزایش خلاقیت

کودکان با حس کنجکاوی باورنکردنی متولد می شوند. در تلاش برای درک محیط اطراف ، بچه ها با کنجکاوی اشیاء اطراف را کاوش می کنند. با اسباب بازی های سرگرم کننده آموزشی برای کودکان ، یک تجربه امن از بازی تخیل ، طراحی و ساخت خلاق ، آزمایش و اکتشاف وجود دارد.

5- توسعه مهارت های عاطفی و اجتماعی

اسباب بازی های فکری و آموزشی نه تنها در توسعه مهارت ها بلکه در توسعه مهارت های اجتماعی و عاطفی در کودکان مفید است. اکثر اسباب بازی های آموزشی موجود برای بچه ها نیاز به بازی و تعامل با بچه ها یا بزرگسالان دیگر دارند. هنگام بازی با کودکان دیگر ، کودکان با نشانه های اجتماعی و احساسی مانند خشم ، خنده و گریه روبرو می شوند. به این ترتیب ، آنها می توانند شرایط مختلف احساسی را درک کرده و با آنها سازگار شوند. استفاده از اسباب بازی های آموزشی حول فعالیت هایی مانند کاپیتانی ، اشتراک گذاری ، منتظر ماندن نوبت شما و سرگرمی ، که ویژگیهای مهمی برای توسعه اجتماعی هستند ، می چرخد.

6- افزایش تمرکز

کودکان دارای محدوده حداقل تمرکز هستند. آنها به سرعت نسبت به چیزها و افراد بی علاقه می شوند و بی علاقه می شوند. بدون ابزارهای مناسب ، آنها به احتمال زیاد در دانشگاهیان و سایر فعالیت های خود ضرر زیادی خواهند کرد. اینجاست که اسباب بازی های فکری و آموزشی وارد می شوند. آنها یادگیری را سرگرم کننده و قابل کنترل می کنند و علاقه کودک به یادگیری را افزایش می دهند. با استفاده از این اسباب بازی ها ، کودکان می توانند مهارت های جدیدی را در حالی که از بازی خود لذت می برند ، بدست آورند.

[digikala21609790049]