بهترین لوازم برای ورزش در خانه جهت لاغری و تناسب اندام
بهترین لوازم برای ورزش در خانه جهت لاغری و تناسب اندام

بهترین لوازم برای ورزش در خانه جهت لاغری و تناسب اندام

Author abakar

Author abakar

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

ورزش و تناسب اندام

بسیاری از افراد به دلیل اینکه اضافه وزن دارند برای لاغری و تناسب اندام به باشگاه می روند اما برخی از افراد هستند که در خانه با لوازم ورزشی اقدام به لاغری می کنند. در این مطلب می خواهیم شما را با بهترین لوازم برای ورزش در خانه جهت لاغری آشنا کنیم...
ادامه مطلب

ورزش در خانه برای تناسب اندام

امروزه به دلیل شیوع بیماری کرونا بیشتر باشگاه های ورزشی تعطیل شده اند. به همین دلیل افراد به سراغ ورزش در خانه می روند. برخی از لوازم ورزشی هستند که مناسب ورزش در خانه می باشند و هر فردی می تواند با خریداری آن اقدام به لاغری و تناسب اندام کند. این وسیله های ورزشی به راحتی قابل حمل هستند و در خانه می توان با آن ها کار کرد و به تناسب اندام رسید. بهتر است افراد قبل از استفاده از وسیله های ورزشی که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد برخی از حرکات ورزشی مناسب را انجام دهند تا بدن آن ها گرم شود و سپس شروع به استفاده از لوازم ورزشی نمایند.

ورزش در خانه

ورزش در خانه

بهترین لوازم برای ورزش در خانه جهت لاغری

1-طناب ورزشی

یکی از بهترین وسایل ورزش در خانه، طناب ورزشی می باشد. این وسیله برای افراد مبتدی بسیار مناسب است زیرا با انجام این ورزش بدن آماده انجام کار های دشوار را خواهد داشت. یکی از مهم ترین دلایلی که این وسیله در خانه پرکارآمد است این است که قیمت آن ارزان می باشد و در بیشتر خانه ها یافت می شود. طناب زدن یکی از وسیله های ورزشی است که کالری زیادی را می سوزاند و برای لاغری بسیار مناسب است. هر چه در روز طناب بیشتری بزنید تناسب اندام بهتری خواهید داشت.

2-دمبل

یکی از وسایل مهم برای ورزش در خانه، استفاده از دمبل است. زیرا با دمبل می توان حرکات بیشتری برای تناسب اندام انجام داد. این وسیله برای تقویت عضله بسیار مناسب است و افرادی که می خواهند عضله سازی کنند می توانند در خانه با دمبل اقدام به این کار نمایند. همچنین این وسیله به دلیل قیمت پایینی که دارد استفاده از آن در خانه مقرون به صرفه می باشد. یکی از مهم ترین نکته ای که بسیاری از افراد از این وسیله برای تناسب اندام در خانه استفاده می کنند این است که جا به جایی آن راحت تر است.

ورزش در خانه دمبل

ورزش در خانه با دمبل

3. توپ تناسب اندام

یکی دیگر از وسایل ورزش در خانه، توپ تناسب اندام است. این وسیله برای کسانی که ظاهر ستون فقراتشان خوب نیست مناسب می باشد. برای انجام برخی از حرکات روی توپ ورزشی، باید فرد تلاش خود را کند تا با قرار گرفتن روی توپ، آن را روی زمین ثابت نگه دارد و حرکات خود را انجام دهد. همین تمرین ها و حرکاتی که در خانه با توپ انجام خواهید داد باعث می شود تا ستون فقرات بدنتان به حالت دلخواهتان برگردد.

توپ تناسب اندام رنگ آبی
4. چرخ شکم

چرخ شکم یکی از کاربردی ترین وسایل ورزش در خانه است. در هنگام کار کردن با آن 20 عضله بدن درگیر می شود. کار با این وسیله کار سختی نیست و بعد از مدت کوتاهی به تمرین با آن عادت خواهید کرد و کار با آن راحت خواهد شد. افرادی که می خواهند شکمشان حالت شش تکه باشد بهتر است هر روز با این وسیله ورزشی حرکاتی را انجام دهند.

چرخش شکم

چرخش شکم

5. بند و کش trx

این وسیله ورزشی یکی از وسایل ورزش در خانه است که قابل حمل می باشد و در هر جای خانه می توان به راحتی از آن استفاده کرد. استفاده از بند و کش trx برای آمادگی جسمانی و انعطاف پذیری و افزایش نیروی بدن مناسب است. کار با این وسیله راحت است و شما می توانید کش ورزشی را به بالای در اتاق وصل کنید و حرکت های مختلفی را انجام دهید.

6. کش مقاومتی

استفاده از کش مقاومتی همه عضله های بدن را درگیر می کند و از جمله وسایل ورزش در خانه می باشد که کار با آن راحت است و نیاز به تجهیزات خاصی ندارد.

7. وزنه ‌های مچ دست و پاشنه پا

کسانی که می خواهند در خانه حرکات دشوارتری انجام دهند استفاده از وزنه های مچ دست و مچ پا مناسب می باشد. استفاده از این وسیله برای تناسب اندام و بهبود قوای جسمانی توصیه می شود. این وزنه ها را می توان در هنگام تماشای تلویزیون نیز استفاده کرد.

وزنه مچ دست و پا فینال مدل F005 پنج کیلوگرمی بسته دو عددی

8. حلقه لاغری

یکی از وسیله های ورزش در خانه که برای کالری سوزی مناسب است حلقه لاغری می باشد. استفاده از این وسیله بر روی ناحیه شکم صورت می گیرد و کمک می کند تا سایز شکم کم شود. بیشتر افراد فکر می کنند که حلقه لاغری مناسب برای خانم ها می باشد در حالی که این گونه نیست و آقایان نیز برای کم کردن سایز شکم می توانند از این وسیله استفاده نمایند.

خانومی هدفون در گوش در حال حلقه زدن در فضای باز

حلقه لاغری

خانومی هدفون در گوش در حال حلقه زدن در فضای باز

9. زیرانداز یوگا

امروزه یکی از ورزش هایی که بین آقایان و خانم ها محبوبیت بیشتری پیدا کرده است، یوگا می باشد. اگر شما می خواهید حرکات یوگا را در خانه انجام دهید بهتر است زیرانداز یوگا را خریداری نمایید. زیرا این زیرانداز در هنگام ورزش در خانه، عرق را به خود جذب می کند و اجازه نمی دهد تا بوی نامطبوعی پخش شود. همچنین کمک می کند تا حرکات را به خوبی انجام داد زیرا هنگام پهن کردن می چسبند و تکیه گاهی خوبی برای انجام برخی از حرکات هستند. انجام ورزش یوگا باعث می شود تا انعطاف پذیری بدن بالا رود و استرس از شما به دور باشد.

زیرانداز یوگا رنگ سبز آبی

10. فوم رولر

یکی از مهم ترین وسیله ورزش در خانه، فوم رولر می باشد. این وسیله ورزشی برای سرد کردن بدن بعد از ورزش مناسب است. زمانی که از دمبل یا برخی از وسایل ورزشی استفاده می کنید به دلیل اینکه به کمر فشار زیادی وارد می شود بهتر است بعد از تمرین از فوم رولر استفاده کنید تا از درد و گرفتگی عضلات جلوگیری شود.

فوم رولر

فرم رولر 

Author abakar

Author abakar

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp