بهترین کوله پشتی ها بریا سفر
بهترین کوله پشتی ها برای سفر

راهنمای انتخاب و خرید بهترین کوله پشتی ها برای سفر

ali sahraee

ali sahraee

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email

هنگامی که قصد سفر می کنید اولین کاری که لازم است انجام دهید جمع کردن وسیله ها و قرار دادن ان ها در ساک، چمدان، کوله پشتی یا هر وسیله ی مناسب دیگری برای حمل و نقل است. از جمله ی بهترین و پرکاربردترین این وسیله ها می توان به کوله پشتی سفری اشاره کرد. همراه ما باشید تا با بهترین کوله پشتی ها برای سفر بیشتر آشنا شوید.

راهنمای انتخاب و خرید بهترین کوله پشتی ها برای سفر

تنها یک روز مانده تا سفر خود را شروع کنید و قصد دارید وسیله های مورد نیاز خود را در کوله پشتی ای که دارید جمع آوری کنید. کوله پشتی تان امکان دارد برای بسیاری از وسیله هایی که قصد بردنشان را دارید جا نداشته باشد و یا وقتی به زور همه ی وسیله هایتان را در آن جا دادید ببینید که انقدر پر و بد شکل شده که حتی نمی توانید آن را روی دوش خود بیاندازید. این لحظه، لحظه ای است که متوجه می شوید چقدر کوله پشتی ناکارآمد و مزخرفی دارید و تا چه حد از خرید آن پشیمان هستید و اهمیت خرید بهترین کوله پشتی ها برای سفر برایتان بیش از پیش روشن می شود. حال این سوال پیش می آید که در خرید بهترین کوله پشتی ها برای سفر باید چه نکته هایی را در نظر گرفت و چطور مناسب ترین و بهترین آنها را انتخاب کرد؟ از جمله ی فاکتورهایی که در هنگام خرید یک کوله پشتی سفری باید حتما مدنظر داشته باشید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  •   جنس کوله پشتی سفری
  •   ابعاد و سایز کوله پشتی
  •   راحت بودن کوله پشتی سفری

و بسیاری از عامل های دیگر. در ادامه ی این مطلب با ما همراه باشید تا بتوانید خریدی خوب و مناسب انجام دهید.

کوله پشتی

گام اول: شناسایی نیازها

همان گونه که اگر قصد خرید لپتاپ را دارید، بهترین لپتاپ مدل هایی هستند که برای گیمینگ بسته می شوند در خرید بهترین کوله پشتی ها برای سفر هم دقیقا به همین صورت است. بهترین کوله پشتی ها برای کوهنوردی ساخته و تولید می شوند. اما همانطور که همه ی امکانات و ویژگی های لپ تاپ های مخصوص بازی برای یک فرد عادی کارآمد نیست، همه ی ویژگی هایی هم که در یک کوله پشتی درجه ی یک مخصوص کوهنوردی وجود دارند ممکن است برای سفرهای معمولی مورد استفاده قرار نگیرند.  در نتیجه بسته به نیاز خود می توانید نمونه های معمولی تر را با بهایی پایین تر خریداری کنید و از آنها بهره بگیرید.

برای خرید بهترین کوله پشتی ها برای سفر قطعا نیازی به چراغ خطر و یا روشنایی رو کوله پشتی نخواهید داشت. حتی گاهی ممکن است خود کوهنوردان حرفه ای هم از برخی از این قابلیت ها چشم پوشی کنند چرا که می توان برخی از این نیازها را با خرید وسایلی ارزان تر رفع کرد. برای نمونه همین نور روی کوله پشتی به راحتی میتواند با یک چراغ قوه ی خوب جایگزین شده و هزینه ها را نیز کاهش دهد. بنابراین بهتر است خیلی برای امکانات جانبی مثل پاوربانک، چراغ روشنایی و غیره هزینه نکنید و فقط در پی خرید بهترین کوله پشتی ها برای سفر باشید و بس.

بهترین کوله پشتی ها برای سفر باید چه جنسی داشته باشند؟

یکی از مهمترین فاکتورهایی که در خرید بهترین کوله پشتی ها برای سفر باید به آنها توجه داشته باشید جنس کوله پشتی است. عموما همه ی کوله پشتی هایی که برای سفر مورد استفاده قرار می گیرند از نوع دارای دوام زیاد هستند. به این علت که هر قدر هم که اهل سفر باشید باز هم سرجمع مجموع استفاده ی شما از کوله پشتی سفری تان از 10 تا 15 بار در سال آن هم در دست بالاترین میزان ممکن تجاوز نمی کند. در نتیجه بهتر است از این بابت زیاد نگرانی نداشته باشید.


نکته ی دیگر که در مورد جنس کوله پشتی باید به آن توجه داشته باشید ضدآب بودن یا نبودن آن است. بهترین حالت این است که در خرید بهترین کوله پشتی ها برای سفر ضدآب بودن را حتما در نظر بگیرید. به این دلیل که این امکان وجود دارد که شما در هنگام سفر با آب و هوای بارانی مواجه شوید و با توجه به این که در کوله پشتی خود ممکن است لپ تاپ، موبایل، پول نقد، پاسپورت و بسیاری وسیله های با ارزش دیگر باشید که در تماس با آب دچار مشکل می شوند قطعا ضدآب بودن کوله پشتی سفری شما یک الزام محسوب می شود.


مورد دیگر که برخی ممکن ات در مورد آن شک داشته باشد ضد آتش بودن کوله پشتی سفری است. این مورد یکی از مواردی است که خیلی لزوم بالایی ندارد و بیشتر کوله پشتی هایی که با این ویژگی ساخته می شوند عموما برای مصرف های نظامی هستند. البته اگر جنس کوله پشتی سفری شما ضد تیغ باشد بسیار خوب است. چرا که به این وسیله می توانید تا حدی از سرقت وسیله های درون کوله پشتی خود جلوگیری کنید.

کوله پشتی سفر

سایز کوله پشتی سفری

عموما تولید کننده ها کوله پشتی سفری را با سایزهای مختلف و برای افراد مختلف با نیازهای مختلف طراحی کرده و تولید و به بازار عرضه می کنند. برای خرید بهترین کوله پشتی ها برای سفر خوب است بدانید این کوله پشتی ها دارای چند سایز مختلف هستند که عبارت است از:

·       خیلی کوچک یا XS
·       کوچک یا S
·       متوسط یا M
·       بزرگ یا L

حال با توجه به نیاز و نیز آناتومی بدن خود و با بهره گیری از جدول زیر شما قادر خواهید بود مناسب ترین سایز کوله پشتی سفری را برای خود انتخاب کنید.

راحت بودن کوله پشتی: شاید مهم ترین فاکتور

شاید بتوان مهمترین فاکتور برای خرید بهترین کوله پشتی ها برای سفر را همین راحتی دانست. اگر کوله پشتی سفری که تهیه می کنید دارای یک پد خارجی از نوع ارگونومیک باشد، کوله به هیچ عنوان روی دوش شما سنگینی وارد نمی کند و وزن را به صورت مساوی بین قسمت های مختلف بدن پخش می کند. علاوه بر این پدهای ارگونومیک ضد عرق هم هستند که در شرایط جوی گرم عملکرد خوبی دارند. یکی دیگر از عامل هایی که سبب راحتی کوله پشتی سفری می شوند وجود بندهایی است که به دور کمر و یا سینه بسته می شوند که سبب راحت تر شدن حمل کوله پشتی، فیکس شدن کوله پشتی روی پشت و نیز تقسیم وزن آن می شود. اما دارا بودن بندهایی مانند نگه دارنده ی عصا یا یخ شکن برای کسی که کوله پشتی را برای سفر استفاده می کند به هیچ عنوان ضروری نیست و حتی کارایی نیز ندارد.

ali sahraee

ali sahraee

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email