چگونه با لگو بازی کنیم

چگونه لگو بازی کنیم
آنچه خواهید خواند
چگونه با لگو بازی کنیم ؟ شاید این سوال برای شما پیش بیاید که اصلاً چگونه می شود با این ساختنی ها بازی کرد. یا چطور قرار است کودک را سرگرم کند. ما در این مقاله تمام سعی خود را کرده ایم تا به صورت کاملاً تخصصی به این سوالات پاسخ بدهیم.

چگونه با لگو بازی کنیم ؟ شاید این سوال برای شما پیش بیاید که اصلاً چگونه می شود با این ساختنی ها بازی کرد. یا چطور قرار است کودک را سرگرم کند. ما در این مقاله تمام سعی خود را کرده ایم تا به صورت کاملاً تخصصی به این سوالات پاسخ بدهیم.

لگو ها یکی از بهترین و سرگرم کننده ترین اسباب بازی های دنیا هستند. از کوچک گرفته تا بزرگ عاشق این اسباب بازی ها هستند. همچنین برخی از این مدل ها چندین روش برای بازی دارند. هر بازیکن می تواند با استفاده از تخیل خود هر طور که دوست دارد لگو خود را بسازد و لذت ببرد. اما برخی دیگر از لگو های اسباب بازی دفترچه های راهنمای ساخت به صورت تصویری دارند که به سادگی آب خوردن مدل نمونه را می سازید. یکی از کار های خیلی جالب که بعد از ساخت لگو می توانید انجام دهید ، این است که یک کمد یا هر چیزی دیگری را برای مجموعه هایتان در نظر بگیرید و از این به بعد پس از تکمیل هر مدل به کلکسیون خود اضافه کنید. قطعاً یک کلکسیون کامل می تواند هر بیننده ای را به خود جذب کند.

1- ساخت مدل های جدید

How to play Lego title 1 1

ساخت لگو از روی مدل و تصویر واقعی

با اسباب بازی های لگو خود یک بنای تاریخی محلتان و یا یک سازه مشهور بسازید. به برخی از مکان های مورد علاقه خود فکر کنید ، مثلاً موزه ، ورزشگاه ، خانه خودتان ، یا یک مکان عمومی جالب. یک راهکار جالب دیگر این است که در گوگل یک مکان را سرچ کنید و از روی تصاویر آن با استفاده از لگو هایی که دارید آن را بسازید.


How to play Lego title 2

ساخت مدل های جدید و خلاقانه

– برای ایجاد و ساخت مدل های جدید از قوه تخیل خود استفاده کنید:

چگونه لگو بازی کنیم | یکی از راه های بازی با لگو ها ساخت مجموعه هایی با محتوا بسیار سرگرم کننده است. همچنین از این لگو ها می توانید برای پیاده سازی آنچه در ذهن خود دارید استفاده کنید. به عنوان مثال اگر یک مجموعه لگوی دزدان دریایی با قایق و ساحل دارید. سعی کنید چیدمان درخت ها و جزیره را تغییر دهید و به جای آن یک فضای جدید دیگری برای بازی بسازید. حتی می توانید مجموعه های مختلف را با هم مخلوط کنید تا یک جهان خاص داشته باشید. مانند لگو های نینجاگو با لگو های بتمن و دیگر مجموعه های لگو.


How to play Lego title 3

ساخت برج های بلند

– با ساختن بلند ترین برج که استحکام زیادی داشته باشد ، درباره فیزیک بیش تر بیاموزید

هر بار که ساختار شما سقوط کند ، به این فکر کنید چگونه می تانید پایه این برج را تقویت کنید. تا بتواند حتی از دفعه قبلی بالاتر برود. با ایجاد یک پایه مستحکم و گسترده تر شروع کنید. از آجر های بازی مربع و مستطیل استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که هر سطح جدید از برج را یکنواخت نگه دارید. با بلندتر ساختن آجر ها ، آنرا مخروطی کنید تا در نهایت به نقطه ای برسد. حتی می توانید این بازی را با اضافه کردن یک دوست و بازیکن دیگر پر هیجان تر و رقابتی کنید. هر کس بلندترین برج را ساخت برنده بازی می شود. بلندترین برج لگو در دنیا 36 متر ارتفاع دارد!

بلند ترین برج لگویی جهان
بلند ترین برج لگو یی جهان

How to play Lego title 4

شخصیت مورد علاقه خود را بسازید

– از شخصیت های LEGO شخصیت ها یا حیوانات مورد علاقه خود را بسازید

مینیون ها ، گربه ها ، دایناسور ها ، شخصیت های جنگ ستارگان ، شخصیت های ابر قهرمانان ، شاهزاده خانم ها. و اسب های شخدار تقریباً می توانید با آجر های بازی یا لگو ها هر چیزی را درست کنید. برای این مورد قبل از اقدام به خرید لگو موضوع و شخصیت های مورد علاقه خود را یادداشت کنید و سپس به دنبال آن لگو ها در بازار باشید. حتما توجه کنید که رنگ های اصلی لگو با تصویر ذهنی شما مطابقت داشته باشد. یا اینکه می توانید دفترچه ساخت را کنار بگذارید و چیز جدیدی خلق کنید.

حتی می توانید داستان بازی را حول محور شخصیت جدیدی که ساختید ، بسازید. به عنوان مثال اگر یک دایناسور بسازید ، می توانید چندین مورد دیگر بسازید و یک جنگل با درختان ، رودخانه ها و کلبه ها بسازید تا بتوانند داخل آن راه بروند.


How to play Lego title 5

از یکدیگر جدا کردن تکه ها باعث آزاد شدن ذهن می شود

– بازی لگو خود را از همدیگر جدا کنید تا چیز جدیدی خلق کنید

چگونه لگو بازی کنیم | یکی از راه های بازی با لگو هایکی از لذت های بازی با لگو ها یا ساختنی ها این است که تکه های آن در اطراف شما پخش باشد. این کار به شما اجازه تخیل پردازی می دهد و می توانید سازه ها و شخصیت های خیره کننده ای بسازید. فقط کافی است یک بار امتحان کنید تا ببینید چه اتفاقی می افتد.

این یک راهی عالی برای پاکسازی ذهن شما است. در حالی که دستانتان مشغول است ، ذهن شما در حل مسئله آزاد است. بسیاری از شرکت ها از لگو برای کمک به فکر کارمندان خود استفاده می کنند.


2- بازی با دیگران

How to play Lego title 6

یک مراسم با موضوع لگو بگیرید ( لگو پارتی)

– برای یک مراسم خاص یک مهمانی با موضوع لگو برگزار کنید

چگونه لگو بازی کنیم | یکی از راه های بازی با لگو ها : این که آیا برای یک روز تولد است یا فقط یک جمع سرگرم کننده از دوستان ، یک رویداد با محوریت لگو ها را برنامه ریزی کنید. ایستگاه های LEGO را در اطراف خانه تنظیم کنید – به عنوان مثال ، شما می توانید لگو های جنگ ستارگان را در اتاق نشیمن ، لگو های با مضمون طبیعت را در پاسیو و مجموعه های لگو منظم را در آشپزخانه داشته باشید تا افراد بتوانند از اتاق به اتاق دیگر نقل مکان کنند.
شما همچنین می توانید غذاهای با مضمون لگو درست کنید – مانند کیکی که به شکل لگو تزئین شده باشد ، پیتزا به شکل های مختلف برش داده شود و کیک هایی که به شکل سرهای کوچک شکل تزیین شده اند.


How to play Lego title 7

با استفاده از لگو ها و مینی فیگور ها یک بازی جدید بسازید

– با استفاده از لگو ها و مینی فیگورهای خود یک بازی بسازید

از بازی تخته ای مورد علاقه خود مانند Chutes and Ladders یا Candy Land تقلید کنید و از لگو های خود تخته ای بسازید ، سپس از مینی فیگورها و سایر موارد خود برای انجام بازی استفاده کنید. یا می توانید یک بازی را برای خود بسازید ، با یک صفحه و قوانین منحصر به فرد ، که می توانید آن را به دوستان و خانواده خود آموزش دهید.
اگر یکی از قوانین خود را ایجاد کردید ، قوانین بازی را بنویسید – هرگز نمی دانید بعداً می خواهید دوباره آن را بازی کنید.


How to play Lego title 8

یک رقابت دو یا چند نفره با چشمان بسته برگزار کنید

– یک مسابقه دو یا چند نفره با چشمان بسته ترتیب دهید

چگونه لگو بازی کنیم | یکی از راه های بازی با لگو ها : تنها چیزی که شما برای این بازی نیاز دارید یک دوست (یا دو یا سه) چشم بند ، یک سکوی لگو و یک ظرف بلوک ساختمانی است. تایمر را به مدت پنج دقیقه تنظیم کنید ، چشم بندها را ببندید ، و سپس سعی کنید اطراف لگو ها را احساس کنید و بالاترین برج را که می توانید بسازید (این سقوط نمی کند).
شما همچنین می توانید برای ساختن سازه های دیگر ، مانند خانه یا ماشین ، یکدیگر را به چالش بکشید.


How to play Lego title 9

ساخت یک گنجینه برای قرار دادن جوایز در آن

– به نوبت یک برج گنج جدا کنید تا یک جایزه بگیرید

برای این بازی ، شما باید چیزی را بسازید که برج گنج را با ساختاری در اطراف یک جایزه مخفی ایجاد کند (به عنوان مثال تخم مرغ عید پاک را با آب نبات یا اسباب بازی های دیگر پر کنید و سپس یک قلعه بزرگ در اطراف آن بسازید تا کاملاً پوشیده شود. به بازی کنید ، بگذارید هر کس 10 ثانیه وقت خود را صرف پر کردن قطعات لگو کند. بعد از 10 ثانیه ، نوبت به نفر بعدی می رسد. هر کسی که جایزه را کشف کند برنده می شود!
از آجرهای تخت و همچنین آجرهای معمولی استفاده کنید و برج را تا حد ممکن بزرگ کنید تا همه از چندین چرخش برخوردار شوند.


3- مرتب سازی و نگهداری لگو ها

How to play Lego title 10

ساخت یک گنجینه برای قرار دادن جوایز در آن

– لگو های خود را بر اساس موضوعات جدا کنید تا قطعات را مرتب نگه دارید

بسته به نوع سازنده ای که دارید ، ممکن است بخواهید مجموعه های مختلف خود را از یکدیگر جدا کنید تا در صورت تمایل ساخت آنها آسان تر باشد. اگر همه آنها با هم مخلوط شده باشند ، یافتن قطعات مورد نیاز دشوارتر خواهد بود. برخی از این روشهای مختلف ذخیره سازی را امتحان کنید
اگر هنوز فرم خوبی دارند ، آنها را در جعبه های اصلی نگه دارید.
از یک کیسه پلاستیکی قابل انعطاف استفاده کنید.
از جعبه های کفش یا ظروف پلاستیکی ریز استفاده کنید.


How to play Lego title 11

برای نگهداری ، از ظروف با کیفیت استفاده کنید

– برای ذخیره سازی و نگهداری لگو ها از ظروف بزرگ و با کیفیت استفاده کنید

اگر بچه های کوچکتری دارید که دنبال کردن دستورالعمل ها برای ایجاد دنیاهای خاص اهمیتی ندارند ، همه چیز را با هم در یک مکان ترکیب کنید تا وقتی می خواهند چیز جدیدی ایجاد کنند ، به همه قطعات LEGO دسترسی پیدا کنند. ترجیحاً از ظرفی استفاده کنید که درپوش آن باشد تا اگر به طور تصادفی از دست خارج شد ، قطعات از آن بیرون نریزد.
حتی می توانید ظروف پلاستیکی بلند و مسطحی بخرید که می توانند به راحتی در زیر تخت ها بلغزانند و یک گزینه ذخیره سازی خارج از راه را دارند.


How to play Lego title 12

مرتب سازی بر اساس شکل و کارایی

– لگو ها را بر اساس نوع و شکل جدا سازی کنیم تا هنگام ساخت راحت تر باشید

اگر سازنده لگو پیشرفته تری هستید ، ممکن است چندین هزار قطعه به بالا داشته باشید. اگر چنین است ، جدا کردن بلوک های خود را با عناصر در نظر بگیرید. به طور کلی ، متخصصان لگو توصیه نمی کنند که از روی رنگ مرتب شود زیرا این امر می تواند یافتن قطعه مورد نیاز شما را دشوار کند. در اینجا عناصر مشترک لگو وجود دارد:

  • آجر
  • نوع صفحات
  • کاشی ها
  • نوع کارایی قطعه
  • نوع شیب قطعه
  • قطعاتی که گل میخ در بالایشان ندارند

How to play Lego title 13

جعبه های در دار را تهیه کنید تا راحت تر آنها را حمل کنید

– جعبه های در دار را انتخاب کنید تا بتوانید لگو ها را به هر کجا ببرید

اگر شما یا بچه هایتان مرتباً لگو ها را بیرون می برید ، جعبه های قابل حمل و کوچکتر را انتخاب کنید. بسیاری از ظروف پلاستیکی قابل انباشته هستند ، بنابراین می توانید مجموعه ای از آن ها را داشته باشید که به راحتی امکان برداشتن هر آنچه را که نیاز دارید در صورت نیاز دارید.
یک کیف دستی برای لگو ها بسازید که تعداد زیادی از عناصر اصلی ساختمان را برای سفرهای طولانی مدت در خود جای دهد. بچه های شما می توانند قبل از اینکه از خانه بیرون بروید ، چهره های کوچک مورد علاقه خود را اضافه کنید.


How to play Lego title 14

برای نگهداری اصولی از یک مجموعه کشویی استفاده کنید

– جعبه های در دار را انتخاب کنید تا بتوانید لگو ها را به هر کجا ببرید

اینها معمولاً با پنج یا شش کشو روی هم چیده می شوند. بسته به نحوه تصمیم گیری برای سازماندهی لگو های خود (براساس عنصر یا مجموعه) می توانید به هر کشو برچسب بزنید.
کشوها بسیار عالی هستند زیرا به راحتی می توانند در کمد یا زیر میز قرار بگیرند و با رشد مجموعه می توانید موارد بیشتری اضافه کنید.


How to play Lego title 15

برای نظم دهی از جعبه های کشویی استفاده کنید

– برای نظم بخشیدن به عناصر و رنگ ها نیز جعبه های کشویی را انتخاب کنید

کمدهای کشو ظرف های پلاستیکی هستند که از ده ها کشوی کوچک تشکیل شده است. هر کشو را با محتویات (” کاشی های سبز” ، “صفحات قرمز “) برچسب گذاری کنید ، و کابینت های کشوی خود را در کمد یا بالای یک ایستگاه کار لگو مشخص قرار دهید تا به راحتی به تمام قطعات خود دسترسی پیدا کنید.
جعبه های کشویی تجربه مشابهی را ارائه می دهند زیرا چندین بخش کوچک ذخیره سازی دارند.


محصولات پیشنهادی ما

[digikala41623925249]
شایان علیزاده
شایان علیزاده
وبسایت آباکار یک راهنمای خرید آنلاین اسباب بازی است که به والدین کمک می کند تا بهترین تجربه خرید اسباب بازی را از فروشگاه های اینترنتی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه
به این مطلب امتیاز بدهید
3.7/5 - (3 امتیاز)
اشتراک گذاری از طریق
ارسال به تلگرام
ارسال به واتساپ
Facebook
Twitter
Pinterest
ایده های خرید اسباب بازی
[digikala21609790049]