راهنمای خرید هواپیمای کنترلی اسباب‌ بازی

راهنمای خرید هواپیمای کنترلی اسباب‌بازی
آنچه خواهید خواند

در بحث خرید هواپیمای کنترلی اسباب‌ بازی یکی از مهم‌ترین مسائل انتخاب محصول بر اساس رده سنی است. به‌هرحال هواپیما های کنترلی در مدل‌های مختلف و تحت برندهای گوناگون تولید می‌شوند که هرکدام با دیگری از نظر قدرت، سرعت و توان مصرفی و نوع نگه‌داری و ذخیره‌سازی شارژ متفاوت است. اما در نهایت در مورد هواپیمای کنترلی اسباب‌ بازی لازم است به این موضوع اشاره کنیم که یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها نه‌تنها برای کودکان و حتی برای افراد بزرگسال و سنین بالاتر است.

اما اگر قصد خرید اینترنتی هواپیمای کنترلی اسباب‌ بازی را دارید. لازم دانستیم که دراین‌خصوص نکاتی را به شما گوشزد کنیم که با پیروی از آن‌ها می‌توانید مشکل انتخاب خود را تا حد زیادی حل کنید و به قولی نیازسنجی پیش از خرید را نیز انجام دهید. البته دسته‌بندی‌های زیادی برای انواع هواپیماهای کنترلی در بازار وجود دارد. در این خصوص در ادامه بیشتر صحبت خواهیم کرد. به طور کلی ماشین، هواپیما و قطار از جمله محبوب‌ترین اسباب‌ بازی‌ها در بین کودکان هستند.

1- انتخاب بر اساس سن کودک شما

1- انتخاب بر اساس سن کودک شما

هنگام خرید هرگونه اسباب‌ بازی مثل هواپیمای کنترلی مطمئن شوید که با محدوده سنی کودکتان سازگار است. در واقع انتخاب اسباب‌ بازی‌هایی که برای رده سنی کودک شما ساخته نشده است، موجب ایجاد خطر می‌شود. اغلب مقرراتی در این مورد وضع می‌شود و دربسته بندی اسباب‌ بازی‌ها برای کودکان زیر سه سال باید یک سری کنترل‌های خاص انجام شود. به‌طورکلی هم خرید اسباب‌ بازی برای این رده سنی منطقی نیست.

البته امروزه روی بسته‌بندی انواع اسباب‌ بازی‌ها از جمله هواپیمای کنترلی محدوده سنی مورداستفاده درج می‌شود. این می‌تواند سبب آسان‌تر شدن انتخاب و تصمیم‌گیری شود. در هنگام خرید بودجه شما مهم‌ترین و کلیدی‌ترین فاکتور است.

مواد و متریال ساخت هواپیمای کنترلی اسباب‌ بازی

2- مواد و متریال ساخت هواپیمای کنترلی اسباب‌ بازی

به‌هرحال هواپیماهای کنترلی در ارتفاع پرواز می‌کنند و زمین‌خوردن ناگهانی آن نیز ممکن است رخ دهد. در سال‌های تکنولوژی‌های پلیمری جدیدی روی این اسباب‌ بازی‌ها مورداستفاده قرار گرفته و پیاده‌سازی شده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به پلی‌کربنات و حتی متریال‌های عاری از مواد BPA اشاره کرد. شما باید در صورت امکان از خرید اسباب‌ بازی‌هایی که جنس بدنه بی‌کیفیت و متریال پلاستیک غیر فشرده دارند خودداری کنید. چون حتی گاهی نیازی به زمین‌خوردن نیست، بلکه اسباب‌ بازی در اثر قرارگرفتن در شرایط محیطی و دمای پایین یا بالا دچار شکستگی و آسیب می‌شود.

در مورد هواپیمای کنترلی اسباب‌ بازی این موضوع جدی‌تر است. به‌هرحال احتمال برخورد با سطوح، دیوار و یا در فضای باز با موانع و… وجود دارد. در نتیجه باید به سراغ یک محصول باکیفیت بالا بروید.

هواپیمای کنترلی اسباب بازی

3- دوام – اصل اساسی در انتخاب اسباب‌ بازی

شما می‌خواهید اسباب‌ بازی فرزندتان تاحدامکان بادوام ساخته شده باشد. همه اسباب‌ بازی‌ها از ساختار و مواد یکسانی تولید نشده‌اند، برخی از آن‌ها توان تحمل آسیب‌های سخت را دارند. درحالی‌که برخی دیگر از پلاستیک کم‌کیفیت و کم‌ظرفیت ساخته شده‌اند. در خصوص انتخاب هواپیمای کنترلی اسباب‌ بازی بادوام می‌توانید به بخش نظرات بخصوص در خریدهای اینترنتی دقت کنید. در واقع نکات ریزودرشت و تجربه خرید بهترین و ایده‌آل‌ترین روش انتخابی است. همین‌طور باز هم مسئله راهنمای استفاده از دستگاه نیز روی بیشتر هواپیماهای کنترلی موجود است که معمولاً سایت‌های خرید در این مورد عکس‌هایی نیز در اختیار شما قرار می‌دهند.

حتماً محصولی را خریداری کنید که پیکربندی باکیفیت دارد و متریال ساخت بدنه، بال و ملخ‌ها به‌گونه‌ای باشد که خیلی زود آسیب نبیند.

منبع تغذیه و انرژی هواپیمای کنترلی

4- منبع تغذیه و انرژی هواپیمای کنترلی

در ادامه راهنمای خرید هواپیمای کنترلی اسباب‌ بازی، باید به منبع تغذیه نیز دقت کنید. امروزه از موتورهای الکتریکی و مدل‌های احتراق داخلی برای هدایت هواپیماها استفاده می‌شود. البته معمولاً اگر قصد خرید در رنج استفاده‌های معمول و آماتور و برای کودکان را دارید خرید مدل‌های الکتریکی اولین و اصلی‌ترین پیشنهاد است. این هواپیما از نظر قیمت خرید و نگه‌داری برای کسانی که در امر به پرواز درآوردن این دستگاه‌ها مبتدی هستند می‌تواند بهترین گزینه باشد.

هواپیماهای سوخت احتراقی کنترلی نیاز به هزینه‌های بالا برای نگه‌داری، سرویس دوره‌ای و همین‌طور خرید دارند. قیمت آن‌ها به چند ده میلیون تومان نیز در بازار ایران می سد. اما در مقابل مدل‌های الکتریکی لوازم جانبی کم‌تری نیاز دارند، سروصدای آن‌ها نیز زیاد نیست و در ارتفاعی پرواز می‌کنند که به‌راحتی برای کودک شما قابل‌کنترل است.

5- نحوه هدایت هواپیمای کنترلی اسباب‌ بازی

به‌طورکلی بازهم یک تقسیم‌بندی دیگر برای این هواپیماها در نظر گرفته می‌شود که بر اساس کانال می‌توان هدایت آن‌ها را در زاویه‌های مختلف و به اشکال متفاوت انجام داد. معمولاً مدل‌های سه‌کاناله دارای موتور، بالابرنده و همین‌طور رادار هستند، در برخی مدل‌ها بال‌ها نیز حرکت می‌کنند و ملخ‌ها نیز می‌چرخند. اما اگر قصد خرید هواپیمای کنترلی اسباب‌ بازی برای کودک خود را دارید باید به سراغ مدل‌های تک یا دو کانال بروید که هم قیمت پایین‌تری دارند و هم پیکربندی پیچیده‌ای ندارند.

ضمن این که اگر فکر می‌کنید کودک شما می‌تواند هواپیمای سه‌کاناله یا بیشتر را کنترل کند باید بگوییم که سخت در اشتباه هستید. حتی برای به پرواز درآوردن این مدل از هواپیماها و هلیکوپترها نیاز به گذراندن یک سری دوره‌ها و کلاس‌ها وجود دارد که قطعاً شما چنین چیزی را نمی‌خواهید.

ارگونومی و کیت طراحی هواپیما کنترلی

6- ارگونومی و کیت طراحی هواپیما کنترلی

بحث نهایی در خصوص کیت کنترلر هواپیمای موردنظر شما خواهد بود. به‌طورکلی دو مدل کیت ARF و همین‌طور RTF برای این دستگاه‌ها در بازار موجود است. در واقع مدل‌های ARF در سری‌های آماده به پرواز در بازار موجود هستند که نیازی به پیکربندی و یا اضافه‌کردن قطعه خاصی ندارند. همین‌طور کودک شما یا حتی خودتان در اولین پرواز با هواپیمای کنترلی اسباب‌ بازی احتمالاً دچار استرس هستید که مبادا دستگاه به موانع برخورد کرده و تعادل و کنترل خود را از دست بدهد.

در چنین شرایطی اگر مایل به پرداخت هزینه اضافه نیستید، بهتر است یک هواپیمای کنترلی کوچک‌تر را از لحاظ ابعادی سفارش دهید. بهتر است هواپیمای کنترلی که انتخاب می‌کنید پیکربندی اصولی و استانداردی داشته باشد. درصورتی‌که ارگونومی استانداردهای لازم را در خود نداشته باشد، معمولاً پرواز و هدایت دستگاه فوق‌العاده سخت خواهد شد. یکی از نقاط مهم در طراحی بدنه زاویه بال‌ها و همین‌طور نحوه کنترل بر اساس هدایت متریال‌های متحرک روی دستگاه است.

اگر برای کودک خود این دستگاه را خریداری می‌کنید، بازهم می‌توانید از فیلتر سن‌وسال استفاده کنید. مدل‌هایی که برای استفاده محدودیت سن دارند قطعاً مناسب کودک 7 تا 14 ساله شما نخواهند بود. در این رنج شرکت‌های بزرگ ساخت لوازم سرگرمی محصولاتی را تحت عنوان هواپیمای کنترلی اسباب‌ بازی طراحی کرده‌اند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

لیست قیمت هواپیمای کنترلی اسباب بازی

در ادامه لیستی قرار دارد که هواپیما های اسباب بازی همراه با قیمت و عکس نمایش داده می‌شوند و کاملا بروز هستند.

[digikala31650390714]

شایان علیزاده
شایان علیزاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مشابه
به این مطلب امتیاز بدهید
5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری از طریق
ارسال به تلگرام
ارسال به واتساپ
Facebook
Twitter
Pinterest
ایده های خرید اسباب بازی
[digikala21609790049]